Online Snowflake Yapımı

Beraber uçurtma yapıyoruz.
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Çok güzel.
İşçilik niye ve nasıl sıfır?
Kullanılan malzeme nedir?
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
led

slm

Post by led »

@altan
çok teşekkür ederim ama şu makinede dikiş olayını biraz geliştirmem gerekiyor...çiçekçi malzemesi kullandım...biraz öncede uçurmaya çıktım...15-20 metre havalandıktan sonra yere çakıldı ve malum sonuç=5mmlik çam çıta kırıldı...(kullanmayayım dedim ama istanbuldan epeyce getirtmiştim...neyse zaten bu gidişle çabucak kırarım yani tüketirim:))))
Eray Kara
Halit
Site Admin

Post by Halit »

@Eray ,
Dikiş dikmeyi öğrenmek biraz zaman alabiliyor. Ben ilk zamanlarda diktiğim uçurtmaları hatırlıyorum da şimdikilerle arasında çok fark var. Yavaş yavaş gelişiyor.
Biraz özenerek ve acele etmemek lazım ama insan o kadar heyecanlanıyor ki hemen bitirmek istiyor. Yurtdışındaki uçurtmaların işçilik kalitesi çok yüksek gibi görünüyor ama adamlar çok özene bezene yapıyorlar. Bizim için yeni bir model , uçr mı uçmaz mı kaygısı , nasıl yaparım kaygısı var ama adamlar için artık bu tür kaygılar yok çünkü etrafta herkes bu tür uçurtmaları yıllardır yapıyor. Onlar için artık bunu nasıl daha güzel yapabilirim heyecanı var.
Bizler de belli bir doyunluğa ulaştıktan sonra herhalde daha estetik yapar hale geleceğiz.
http://www.ucurtmaplanlari.com
led

slm

Post by led »

@halit
çok güzel özetlediniz...adamlar ayrıntılarla uğraşıyorlar...çokda güzel şeyler üretiyorlar doğrusu...buarada size bir soru:uçurtma nasıl yapılır??yani kafadaki bir şekil uçurtma haline nasıl getirilir??bir formülasyonu,bir programı varmıdır?gerçi sevgili ferruha da sormuştum ama henüz cevap gelmedi:)...saygılar
Eray Kara
M. Rafet ÖZALP

Post by M. Rafet ÖZALP »

Ben denedim ama rüzgar çok azdı. 20-25 metre havalandı ama çakılma olmadı.
Rüzgarlı havada uçacağı kanaatindeyim. Sonuçtan bilgi vereceğim. Rüzgarlı havayı kolluyorum.
Şerit yerine zımba yeterli olabilir zannediyorum.
Erhan

Post by Erhan »

@ Eray
" Uçurtma nasıl yapılır ? Yani kafadaki bir şekil uçurtma haline nasıl getirilir ? Bir formülasyonu, bir programı varmıdır ? "

Aşağıdaki adres işe yarayabilir.

http://www.grc.nasa.gov/WWW/K-12/airplane/kiteprog.html
led

slm

Post by led »

@erhan
çok teşekkürler...linki daha öncede görmüştüm ama fazla dikkat etmemişim...
Eray Kara
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
led

slm

Post by led »

@halit
elinize sağlık...çok şık oldu:)
Eray Kara
M. Rafet ÖZALP

Post by M. Rafet ÖZALP »

@Halit bey modelin uçtuğunu görmek çok güzel. Resimler harika.

Biz de uçurtmalarımızı sergileme fırsatı bulduk değerlendirdik.
26.12.2004 günü Gençlik Merkezi Tiyatro Kolunun KÖRDÖĞÜŞÜ eserini sahnelediği Kültür Sarayı'nda biz de uçurtmalarımızı bir standda sergiledik.
http://www.resimgalerisi.net/galeriler/ ... r/150_.jpg
http://www.resimgalerisi.net/galeriler/ ... /150_1.jpg
Last edited by M. Rafet ÖZALP on Thu Jun 30, 2005 10:49 am, edited 1 time in total.
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Bu uçurtmayı kolaylıkla yapabilirsiniz.
Image

Yapmak isteyenler için ölçülendirdim.

Image

Image

Kolay gelsin.
croft1905

beyler yardımınıza ihtiyacım var

Post by croft1905 »

Merhaba.. Öncelikle hepinizin uçurtma yapımındaki profesyonel uğraşlarını tek tek tebrik etmek istiyorum .. açıkçası uçurtma yapımıyla ilgili hiç birşey bilmiyorum ama bu bilgisizlikle dahi olsa ruha hitap eden şeyler ortaya çıkardığınızı söyleyebilirim.. Gökyüzü ve mavi hastası olarak uçurtmaları çok seviyorum ve ne kadar geç kalmış olsamda uğraşmak istiyorum bu güzel şeylerle..
Sizden uçurtma yapımında yardım istiyorum.. söylediğim gibi hiç bir fikrim yok bu konuda ama büyük bir isteğe sahibim..
Şimdiden herşey için teşekkürler..

GÖKYÜZÜNDE YENİ BİR UÇURTMA İÇİN...
croft1905
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Croft 1905 hoşgeldiniz. Eğer profilden imza bölümüne ad ve soyad yazarsanız size uygun şekilde hitap edebiliriz. Uçurtmanın ve öğrenmenin yaşı yoktur. İstediğiniz düzeyde bu işe katılabilirsiniz. Çöp torbası, bant, çıta ve biraz ip yeterli. Eğer kalıcı olsun isterseniz kumaş uçurtmalar yapabilirsiniz. Önce kumaşlardan bantla uçurtma yapın. Daha fazlasına meraklanırsanız dikiş dikmeye başlarsınız. İlginiz arttıkça daha derinlere dalabilir ya da istediğiniz yerde yeter diyebilirsiniz.

Forumda oldukça yazılmış, çizilmiş konular var. Online uçurtma yapım bölümü sizi usta yapacak bilgilere sahip. Tüm yapmanız gereken buradaki bir kaç modeli uygulamak. Özellikle DC yapmanızı tavsiye ederim. Kolay ve uçuşu çok rahat bir uçurtmadır.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
croft1905

Post by croft1905 »

cevabınız için teşekkürler, uçurtmalarla ilgili hemen çalışmaya başlıyacağım,, imza kısmındaki düzeltme yi hatırlattığınız için saolun,,
çok fazla vakit bulamıyorum ama elimden geldiği kadar erken bir zamanda ilk uçurtmamı yapmaya çalışacağım,, şimdilik esen kalın
ümit uzun
yucelgun

İpi nereye bağlayayım?

Post by yucelgun »

Kartane'm bitti sayılır. ipi nereye bağlayacğımı tam anlayamadım ama. Uçurtanların deneyimlerine sığınıyorum...
Post Reply