23 Nisan'da İstanbulda Uçan varmı.

Uçurtma etkinlik duyuruları, etkinliklerin fotoğrafları ve yorumları.
Post Reply
huysuzman

23 Nisan'da İstanbulda Uçan varmı.

Post by huysuzman »

Evet arkadaşlar,
İstanbulda olup 23 Nisan'da biyerlerde uçurtma uçuracak varmı acaba.
Ben Pazar günü ilk denememi yaptım, pekde başarılı olamadım, sanırım rüzgar azlığındandı fakat emin değilim, bu yuzden her fırsatta bu işe gönül vermiş arkadaşları izlemek, öğrenmek için fırsat kolluyorum, bu sebepten yarın birçok kişinin işden izinli olacağını düşündüğümden başlığı açmak istedim.

Hem böylece belki merak eden başka arkadaşlarında haberi olur.
Parmak cenneti gösterdiğinde parmağa bakan ahmaktır...
ekrem

Re: 23 Nisan'da İstanbulda Uçan varmı.

Post by ekrem »

21.Nisan Pazar günü saat 13 de Yeşilköy'deydim. Flare, Yeni yaptığım altıgenleri, Delta uçurtmalarımı saat 17 kadar uçurtma imkanı buldum. Yağmur yoktu. Mustafa bey , Esra ve Alper ile geldiler. Beraberce uçurttuk. Yanımızda bir aile ve 18 yaşlarında kızları vardı. Dekatlondan 190 cm.lik Kırmızı renk Parafoil almışlar , çok hoşuma gitti, uçurtmaya çalışıyorlardı. Oldukça meraklı ve biraz tecrübesizdiler. Onlara bildiğim kadarıyla nasıl kullanılacağını gösterdim. Çok güzel uçurtmayı başardılar. Aldıkları Parafolilin tutacak yeri 50 cm.lik bir çubuk vardı. Oldukça zorlanıyorlardı. Sonra iplerinden tutmalarını önerdim. Uçurtmayı daha rahat kontrol ettiler. kendilerine elle tutacakları iki kayış almalarını önerdim. Çok rüzgarda rahatlıkla sürükliyebilir. O durumda çubuğu kullanırsanız, sizi götürür ,ne yapabilirsiniz dedim. İpi bırakmayı düşünüyorlar. O zaman uçurtmanında gideceğini belirttim. Kayış almaya karar verdiler. Haftaya yine denemek için gelecekler. Ben yine orada olacağım. Saygılarımla.
huysuzman

Post by huysuzman »

Dediğiniz kayışlar'dan bende aldım, bileklerime geçirip kullanıyorum elden kaçma v.s. duruma karşı, gerçekten gerekli bir ürün.

Aslında pazar bende yeşilköye gelmek istiyordum ama ctesi karşı tarafda arkdaşımda kalmam gerekti bende caddebostan sahilde denemeye çalıştım.
Bu pazar yeşilköye geleceğim kesin, hatta yarın'da gidip deniyeceğim, inş hava güzel ve rüzgar'da olur :D

Bu arada Ekrem bey sanırım bköydesiniz (bilgileriniz de öyle yazıyorda), yeşilköye gittiğinize göre bakırköy sahilde uçuracak yer olmadığı sonucunu çıkartıyorum doğrumudur.
drkkbn

Post by drkkbn »

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba :)

Eğer bir aksilik çıkmazsa yarın saat 16:00 gibi Derya ile biz de Yeşilyurt sahilde olacağız :)

Havadurumu tahmini şöyle:

23/04/2013:

11:00 --> Sıcaklık: 14, Rüzgar: Kuzeydoğu 10 km/saat
12:00 --> Sıcaklık: 15, Rüzgar: Kuzeydoğu 10 km/saat
13:00 --> Sıcaklık: 15, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 11 km/saat
14:00 --> Sıcaklık: 16, Rüzgar: Kuzeydoğu 11 km/saat
15:00 --> Sıcaklık: 16, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 13 km/saat
16:00 --> Sıcaklık: 17, Rüzgar: Kuzeydoğu 13 km/saat
17:00 --> Sıcaklık: 16, Rüzgar: Kuzeydoğu 13 km/saat
18:00 --> Sıcaklık: 15, Rüzgar: Kuzeydoğu 14 km/saat
19:00 --> Sıcaklık: 13, Rüzgar: Kuzeydoğu 13 km/saat

Kaynak: http://www.accuweather.com/en/tr/yesily ... ast/318179
Doruk Kuban
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Durumum çok belirsiz olmakla birlikte gelme ihtimalim var.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
huysuzman

Post by huysuzman »

Ben erkenden, bol pratik yapmak icin gidiyorum, tren calismadan dolayi iptalmis otobus bakicam arrik :)
dryery

Post by dryery »

Gerçekten uzun bir aradan sonra herkese merhaba :)

23 Nisan'da Yeşilyurt Sahil'de Doruk'la sezonu açmış bulunuyoruz :)

Rüzgar 16:00 sularında pek keyif vermese de 17:00'dan sonra gayet istikrarlı ve keyifliydi. Ben sezonu Rhombus Boa'm ile açtım; aylar sonra hala gayet formda olması sevindiriciydi :) Fakat her zamankinden farklı olarak Doruk'un endişeli bakışları eşliğinde Quantum'u da uzun süre uçurmayı başardım üstelik hiç çakmadan. :) Sahilde keyif yapan insanlar henüz uçurtmalarımıza alışamamış olacaklar ki sık sık uçurtmalarımızın altından yakınından geçerek biraz stres yarattılar :) Sahilde yalnızca Ata (Huysuz Man) ile karşılaşma ve tanışma fırsatı bulabildik. Hepinizi çok özledik; en yakın zamanda sizleri ve şahane uçurtmalarınızı da görmeyi diliyoruz :)

Salı günü bir kez daha bu kadar saf, eğlenceli ve çocuksu bir hobiye gönül verdiğim için kendimi çok sevdim :)

Doruk ve benden bolca sevgiler, saygılar..
Derya Eryaşar
Yeşilyurt / İstanbul
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Umarım bu hafta sonu orada olacağım.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
huysuzman

Post by huysuzman »

23Nisan benim için çok eğlenceli ve eğitici oldu, ilkdefa iki iplimi uçurabildim ve büyük keyif aldım, 1saatlik yanlız başıma pratikten sonra Derya ve Doruk'da geldi, tanışmış olduk çok da iyi oldu, sürekli yanlarından ayrılmayarak sorularımla bunalttım biraz :D, uçuşlarını izledim ve bir çok şey öğrendim. Kendilerine burdan teşekkürlerimi iletiyorum. Bu pazar bir mani olmazsa yine orada olacağım ve pratiklere devam edeceğim.
Post Reply