23 EYLÜL 2012 Gönülden özlenen birgün

Uçurtma etkinlik duyuruları, etkinliklerin fotoğrafları ve yorumları.
ekrem

23 EYLÜL 2012 Gönülden özlenen birgün

Post by ekrem »

Doruk bey , Pazar günü büyük bir olasılıkla , kuzeydogu yönlü bir rüzgar var. Hava güzel. Meteorlojiden sizin buldugunuz hava raporundan ,rüzgarın hız saatlerini gösteren tabloyu bulabilirmisiniz. Katılımcı arkadaşları bekliyoruz. Sesimi duyan varmı. Saat 13.30 da Fener önündeyim. Saygılarımla.
drkkbn

Re: 23 EYLÜL 2012 Gönülden özlenen birgün

Post by drkkbn »

Ekrem Abi, bir aksilik çıkmaz ise orada olacağım.

Code: Select all

23/09/2012:
09:00 --> Sıcaklık: 21, Rüzgar: Doğu Kuzeydoğu 03 km/saat, Ani Rüzgar: 05 km/saat
10:00 --> Sıcaklık: 22, Rüzgar: Doğu Kuzeydoğu 05 km/saat, Ani Rüzgar: 05 km/saat
11:00 --> Sıcaklık: 23, Rüzgar: Kuzeydoğu 05 km/saat, Ani Rüzgar: 06 km/saat
12:00 --> Sıcaklık: 23, Rüzgar: Kuzeydoğu 05 km/saat, Ani Rüzgar: 06 km/saat
13:00 --> Sıcaklık: 24, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 06 km/saat, Ani Rüzgar: 08 km/saat
14:00 --> Sıcaklık: 25, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 06 km/saat, Ani Rüzgar: 10 km/saat
15:00 --> Sıcaklık: 26, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 08 km/saat, Ani Rüzgar: 11 km/saat
16:00 --> Sıcaklık: 24, Rüzgar: Kuzeydoğu 10 km/saat, Ani Rüzgar: 13 km/saat
17:00 --> Sıcaklık: 23, Rüzgar: Kuzeydoğu 11 km/saat, Ani Rüzgar: 14 km/saat
18:00 --> Sıcaklık: 22, Rüzgar: Kuzeydoğu 10 km/saat, Ani Rüzgar: 14 km/saat
19:00 --> Sıcaklık: 22, Rüzgar: Kuzeydoğu 10 km/saat, Ani Rüzgar: 13 km/saat

Kaynak: www.accuweather.com/en/tr/yesilyurt/318179/hourly-weather-forecast/318179
Last edited by drkkbn on Sat Sep 22, 2012 7:35 pm, edited 2 times in total.
Doruk Kuban
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Geliyorum. Bu güzel günleri kaçırmayalım.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Altan wrote:Geliyorum. Bu güzel günleri kaçırmayalım.
+1
:lol:
http://www.ucurtmaplanlari.com
abdullah

Post by abdullah »

+1 ilave :lol:
uçurtmayı vurmasınlar
dryery

Post by dryery »

Bir aksilik olmaz ise ben de oradayım :)
Derya Eryaşar
Yeşilyurt / İstanbul
Ziya

Post by Ziya »

Bende gelmek niyetindeyim.
Anadolu yakasından hiç ses gelmedi. :D
Ziya
www.turkucurtma.com

Image

İstikbal Göklerdedir
M. Kemal ATATÜRK
Turgay TERZİ

Post by Turgay TERZİ »

Ben gelemiyorum size iyi eğlenceler.
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Güney'den yani denizden esen bir rüzgar vardı bugün. Ben ve Abdullah bey parkta Ekrem beyle bir araya geldik. Hafif bir rüzgar vardı. Alanda Doruk 2 ipli ile çalışıyordu. Selamlaştıktan sonra hemen uçurtmaları açmaya koyulduk. Rüzgar biraz artmaya başladı ama hala çok iyi değildi. Abdullah beyin yeni yaptığı deltayı heyecanla açtık. Gayet iyi uçtu. Ardından Halit Efe'yle çıkageldi ve rüzgarımız iyice azaldı. Bir ara tüm uçurtmalar yere indi. Sonrasında akşama kadar hafif rüzgarda çekiştire çekiştire zorla bir şeyler uçurabildik. Ekrem abi Halit'in Marsilya'da görüntülediği çöp adamı yapmış hemen. Bir iki sorunu olmasına karşın havada tutabildi. Yeni bir flade dikmiş. Bir de gözüme arı ilişti o da yeni sanırım. Ekrem beyin maşallahı var. Çatır çatır uçurtma dikiyor. Ben sled günü yaptım. 2 küçük bir büyük sledle eğlendim. Doruk denesin diye 2 ipli prism e2'yi götürmüştüm, onu denedik. Daha sonra Derya bize katıldı. Ardından Ziya abi geldi ve Akşam Levent uğradı.

Günün fotoları burada: https://plus.google.com/photos/11234373 ... 1825462849
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
drkkbn

Post by drkkbn »

Havadurumu tahmini bugün beni hayal kırıklığına uğratsa da, oldukça güzel bir gün geçirdim. Alana saat 12:00 gibi geldim güneyden oldukça hafif bir rüzgar esiyordu, Quantum'u kurup uçurmaya ve aksıl çalışmaya başladım saat 13:30 gibi Altan Abi, Abdullah Abi ve Ekrem Abi geldiler. Altan Abi Quantum'u biraz uçurduktan sonra E2'sini kurup biraz gösteri yaptı. Ardından denemem için bana verdi, şunu söylemeliyim ki Quantum ve E2 arasında dağlar kadar fark var, E2 çok daha oynak bir uçurtma ve dolayısı ile akrobatik hareketlere çok daha yatkın. Abdullah Abi'nin yaptığı yeni delta oldukça başarılı bir şekilde düşük rüzgara rağmen neredeyse gökyüzünden hiç inmedi. Sonrasında Derya biraz Quantum'u uçurdu ama rüzgarın azalması ile onu bırakıp tek iplilere yöneldi. Rüzgarın bir nebze artması ile beraber Halit Abi iki ipli uçurtmasını kurdu ve denemem için bana verdi ama havada çok tutamadık. Bu sırada Derya bol bol tek iplileri uçurup Ekrem Abi'ye ve Ziya Abi'ye yardım etti. Derya'nın kardeşi ile arkadaşı uğradı onlar da Ekrem Abi'nin çöp adamı ile oldukça güzel vakit geçirdiler. Rüzgarın artması ile beraber ben Quantum ile aksıl çalışmaya devam ettim. Ardından rüzgarın iyice azalması ve güneşin yavaş yavaş denize yaklaşmasını takiben günü sonlandırdık.

Eğer ismini anmayı unuttuklarım veya atladığım anılar varsa affola :)

Günün fotoğrafları:
https://plus.google.com/photos/11613543 ... 4ew_I7wiQE
Doruk Kuban
mustafa-topcu

Post by mustafa-topcu »

Tüm etkinliklerinizi merakla takip ediyorum.Gruptaki herkesin ayrı bir karizması var.İnşallah günün birinde sizlerle uçurtmalarınızı uçurabilirim.
Ekrem Bey'in hızına yetişmek mümkün değil,Halit ve Altan abi hiçbir etkinlik kaçırmaz.Ziya Bey'le ilgili birşey söylemeye gerek yok zaten.Herkes çok iyi...

Eğer Türkiye de uçurtmacılarla ilgili bir sıralama düşünürsek ben kaçıncı sıralarda olabilirim?
MUSTAFA TOPCU____________________________________

Image ucurtmalar.wordpress.com
okane

Post by okane »

Özge ile Şile'ye geldik. Çok hafif bir rüzgar vardı. Hemen French Connection uçurtmamı kurdum. Daha havalanmasıyla bir köpeğin uçurtmaya takılması bir oldu. Yaklaşık yarım saat uçurtmayı hiç indirmeden uçurmak zorunda kaldık. En son köpeğin çok yorulup denize koşmasıyla hemen toparlandık. Kısa fakat bol kahkahalı bir mini etkinlik oldu. :-) Parafoil keyfi yapamadık ama olsun. :-)

Mustafa herkes birinci bence uçurtmaya gönül veren. :-)
Okan ERKAN
drkkbn

Post by drkkbn »

Okan, Şile'de malesef köpekler ciddi bir sıkıntı. Yaklaşık 2 sene önce oradaki hayvan bakım merkezinin kapatılması ile birçok sokak köpeği serbest kaldı, İstanbul'daki diğer belediyelerin ve şahıslarında istenmeyen köpekleri Şile'ye bırakması ayrı bir sorun. Kısa da olsa zevkli vakit geçirmene sevindim :)
Doruk Kuban
mustafa-topcu

Post by mustafa-topcu »

okane wrote:Özge ile Şile'ye geldik. Çok hafif bir rüzgar vardı. Hemen French Connection uçurtmamı kurdum. Daha havalanmasıyla bir köpeğin uçurtmaya takılması bir oldu. Yaklaşık yarım saat uçurtmayı hiç indirmeden uçurmak zorunda kaldık. En son köpeğin çok yorulup denize koşmasıyla hemen toparlandık. Kısa fakat bol kahkahalı bir mini etkinlik oldu. :-) Parafoil keyfi yapamadık ama olsun. :-)

Mustafa herkes birinci bence uçurtmaya gönül veren. :-)
Bu tür olayları bende çok yaşadım.En son altıgen uçurtmam bir köpeğin ağızları arasında can vermişti.
MUSTAFA TOPCU____________________________________

Image ucurtmalar.wordpress.com
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Mustafa bu bir hobi ve herkes keyfince bir ucundan tutuyor. İsteyen hiç bir şey yapmaz sadece gelir seyreder, gönlü bizledir ve uçurtmalarladır. Bu iş değil, görev değil. Bazıları durmadan yeni uçurtma yapar senin gibi. Elbette çok uğraşanı, değer katanı ayrı ayrı takdir ediyor ve mutlu oluyoruz. Herkesin bir dönemi var. Bir süre uçurtma yapmaz, sonra bir sürü uçurtma yapar. Kimi sadece hazır uçurtmalar uçuruyor, uçurtma yapmıyor. Kimi yazıyor, kimi fotoğraflıyor. Kimi sadece okuyor, kimi sadece bir uğruyor, merhaba diyor, kimi düzenli olarak bir, iki uçurtma dikiyor.

Yıl sonunda genelde bir yılın uçurtmacısı seçiliyor. Fakat artık bu da çok zor bir iş. Emin abi dev uçurtmalar yapıyor, kumaşa bir şekilde rahat ulaşabiliyor, terzi olduğu için dikiş sorun olmuyor, ama yaptıkları büyük işler, diğer yandan sen kendi imkanlarınla kendine göre büyük şeyler yapıyorsun. Bana göre iki ayrı uçtasınız ama ikinizde bana göre yılın uçurtmacısıdır. Tek tek isimleri saymak çok zor ama herkes bir kaç tuğla koyuyor bunun üstüne.

-------------------

Doruk fotoğraflar ve günün hikayesi için teşekkürler.

-------------------

Okan o bölgenin genel sorunu bu, her uçurtma uçurandan aynı şeyleri duyuyoruz. Video çekseydiniz güzel olurmuş.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Post Reply