20 Eylül 2012 - Yeşilyurt

Uçurtma etkinlik duyuruları, etkinliklerin fotoğrafları ve yorumları.
Post Reply
drkkbn

20 Eylül 2012 - Yeşilyurt

Post by drkkbn »

Bugün, havadurumuna hiç bakmadan ve buradaki yaprakların milim kıpırdamamasına aldırmadan Quantum'u sırtlayıp kendimi Yeşilyurt Sahil'e attım. Beni güney güneydoğudan esen çok hoş bir rüzgar karşıladı, hızı 10-13 km/saat arasında değişiyordu ama son derece istikrarlı ve ani rüzgarın olmadığı bir havaydı. Aksıl ve per dö vites çalışmak istediğim için uçurtmamın denge ayarını sert rüzgara aldım ve uçurtmamı kurup 24 metre ve 34 kg'lık iplerimi bağlayıp iki ipe birden asılarak havalanmaya çalıştım. İlk 10-15 dakika rüzgara ve uçurtmaya alışmak ile geçse de sonrasında bol bol per dö vites kontrölü ve aksıl çalışma imkanı buldum. Hatta artık rahatlıkla aksıl yapabiliyorum bile diyebilirim belki :)

Bir kaç video çektim ama uçurtma genel olarak markajın dışında kalmış hep, eğer güzel kareler yakalayabilirsem sizlerle paylaşacağım :)

Akrobatik hareketlere çalışmak isteyen uçurtmacı arkadaşlara, rüzgarın çok az olduğunu düşündükleri an çıkıp en az bir yarım saat uçurmayı denemelerini şiddetle tavsiye ederim.
Doruk Kuban
Altan
Site Admin

Re: 20 Eylül 2012 - Yeşilyurt

Post by Altan »

İyi yapmışsın. Keşke ben de katılabilseydim.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
drkkbn

Post by drkkbn »

Keşke Altan Abi, ben hafta içi de olsa her fırsat bulduğumda gidiyorum. Eğer müsait olursan beklerim :)
Doruk Kuban
okane

Post by okane »

Güzel fotoğraflarını ve videolarını görürüz umarım. :-) Keşke yakın olsa gelsem Yeşilyurt çok farklı ama haftasonu Şile'de olacağım bol bol uçurmayı umuyorum. Kendimce tamir ettim kırılan çıtamı. :-)
Okan ERKAN
drkkbn

Post by drkkbn »

Şile'de rüzgar kuzeyden estiği zaman uçurtma uçurmaya çok müsait yerler var, ben favori üç yerimi haritada işaretledim, en güzeli Kumbaba Sahil ve Şile Sahil ama köpeklere dikkat etmen gerekiyor :) bir de haftasonu denize girenler olabilir.

Image
Doruk Kuban
okane

Post by okane »

Teşekkür ederim. :-) Köpekleri biliyorum bir seferinde köpek ısırmasın diye ayaklarının altından çekip havada tutarken üstüme atlayan köpeğin tırnakları yüzünden göğsümde uzun bir çizikle dolaştım uzun süre. Teşekkür ederim tekrar tavsiye ettiğin yerleri mutlaka deneyeceğim. :-)
Okan ERKAN
Post Reply