2004 değerlendirmesi ve 2005

Uçurtmalar ile ilgili genel bilgiler.
Post Reply
Altan
Site Admin

2004 değerlendirmesi ve 2005

Post by Altan »

2004 yılı uçurtma açısından verimli geçti. Yeni bir foruma kavuştuk. Başka şehirler ve hatta ülkelerdeki uçurtma severlerle tanışma şansımız oldu. Online uçurtma yapım projesi de oldukça başarılı idi. Yılın hafta sonlarında rüzgarı her yakaladığımızda uçurtmaları uçurmaya koştuk. Rüzgarsız günlerde bile gittik. Büyük bir uçurtma festivali oldu. Uçurtma kitabı fikri üzerine konuşuldu. Halit Fransa'daki festivale katıldı. Ferruh double star uçurtma planı ile kitebuilder forumlarını alt üst etti. Martı'nın faal üyeleri arttı. Güzel uçurtmalar yapıldı. Acemiler, yeni başlayanlar çok şey öğrendi. Dostluk ve paylaşım çok güzeldi.

Sonuç olarak 2004 yılını pek fena geçirmedik galiba.

Şimdi hedef 2005 yılında tempoyu düşürmemek, etkinlikleri geliştirmek, yeni uçurtma severler kazanmak ve birlikte uçurtma keyfini yaşamak. Daha kalıcı çalışmalar ile yeni gelenlere yol göstermek.

2005 için en az bunları yapmalıyız. Bakalım sizin ne planlarınız, projeleriniz ve önerileriniz var?

Ben yaklaşık 10 kadar uçurtmayı dikmek üzere planıma aldım.
4 ipliler ile 2005 içinde ilgilenmek niyetindeyim.
Dikiş konusunu geliştirmek kaçınılmaz çalışma olacak.
Yeterli beceriyi geliştirebilirsem, uçurtma görsellerini zenginleştirecek detaylara da geçeceğim.
Kendi uçurtmalarımı tasarlamaya çalışacağım. Bunları kağıt ile denemeyi düşünüyorum.
Uçurtma konusunda ne nedir anlatan bir site oluşturacağım.

Hepinize iyi yıllar dilerim.
Geçmiş yılın değerlendirmesini yapın ve hatalarınızı yeni yılda bir daha tekrarlamayın. Gelecek yılınız için plan yapın. İyi bir yıl geçirmek sadece dilekle olmaz değil mi? :wink:
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Herkese mutlu sağlıklı , huzurlu ve rüzgarlı bir yeni yıl dilerim.
http://www.ucurtmaplanlari.com
M. Rafet ÖZALP

2005

Post by M. Rafet ÖZALP »

2004 yılının ikinci yarısının başlangıcında üzerime yüklenen model uçak ve uçurtma atölyesinde boş zamanlarını değerlendirmek isteyen gençlere uçurma ve uçurtma zevkini vermeye çalıştım.
Martı Uçurtma Kulübü sitesi sayesinde gençlere değişik modellerde uçurtma yapma ve onları gökyüzünde seyretme zevkini verdim.
Bu form sayesinde paylaşmayı seven değerli insanlarla tanıştım. Onların sayesinde atölyemizin uçurtma kolleksiyonu zenginleşti. Değişik ve faydalı bilgilere sahip olduk.
2005 yılında bunları daha iyi değerlendirmek için sergiler açacak, uçurtma şenliklerine katılacak, düzenleyecek ve festivallere gençlerimi götürmeye çalışacağım.
2005 yılı Mavi Sevdalılarının yılı olacak.
Daha nice Mutlu, Sağlıklı, Başarılı ve Huzurlu yıllar dilerim.
erol

Post by erol »

Bende herkese mutlu, bol rüzgarlı, bol uçurtma etkinliğiyle dolu bir yıl dilerim.
Erol Dinneden
http://www.adammarka.com.tr
ates

Post by ates »

Bir yerlerde uçurtma uçuran , bu zevki ve tecrübelerini hiç tanımasa da birileri ile paylaşan herkese yeni yılda sağlık,mutluluk ve huzur diliyorum.
esen

Post by esen »

her ne kadar sonradan aranıza katılsamda Eray arkadaşımla beraber uçurtma yapmanın zevkini yaşıyorum. hele uçurmak daha da zevkli.
bana bu zevki tatmamda yardımcı olan Eray'a teşekkürler.
daha nice planlarda beraber olmak dileğiyle.....
Murat Esen
Post Reply