UÇURTMA ÇANTASI

Uçurtma yapımında kullanılabilecek her türlü malzeme hakkında bilgi. Malzeme bulunacak yerler.
Post Reply
abdullah

UÇURTMA ÇANTASI

Post by abdullah »

Merhabalar arkadaşlar ;

Yapılan her uçurtmanın mutlaka bir çantası olur.Benim yaptığım bir çalışmadan sizlere örnek vermek istiyorum,malzemeler İst.Bakırköy Cumartesi pazarında bulunuyor,büyük bir adliye binası inşa ediliyor onun aşağı tarafında bulunan parça kumaş satan yerlerde bulabilirsiniz.Suni deri olarak çok hoş ve sağlam ve kumaş gibi yumuşak,parça olarak da metre olarakta satılıyor.ben parça alıyorum , parçaların adeti 50 ykrş.
hemen hemen her boy bulabilmek mümkün,linkte resimlerinide göreceğiniz hem dikilmiş hemde dikilmeye hazır suni deri parçalar var,ihtiyacı olan varsa oradan tedarik edebilirler veya talebiniz durumda sizlere oradan alabilirim. gerçi herzman istediğiniz gibi bir şeyi bulabilmek olanak dışı olsada ben çoğu uçurtma gereçlerini oradan almaya başladım.cırtbantlar çıtçıtlar,dikiş iplikleri,piyasanın çok çok altında

buradan görebilirsiniz.

http://www.resimgalerisi.net/AALP/sergi.php?sid=527
uçurtmayı vurmasınlar
abdullah

Post by abdullah »

Evet arkadaşlar yeni çantalar geldi :lol: :lol:

Pendik buluşmamızda Eroldan aldığım orjinal uçurtma çantanın aynısını ,elimdeki derilerle elimden geldiğince yapmaya çalıştım hem kenidime hem Altana,beğeninize sunuyoum. :lol:

siparişleri sıra ile alacağım ... :lol: :lol:
uçurtmayı vurmasınlar
abdullah

Post by abdullah »

uçurtmayı vurmasınlar
erol

Post by erol »

:D Cok güzel olmus :D tebrikler, ama nerde bunun yapmak isteyecek arkadaslar icin olculeri, yapım fotografları vesaire?

Sakası bir yana, yaptıgın ebat prism'in büyük cantası ile benzer, onun fiyatı 150 dolar civarındaydı diye hatırlıyorum, cok isabetli bir calisma olmus...
Erol Dinneden
http://www.adammarka.com.tr
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Yakından gördüm. Güzel iş olmuş.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Ziya

Post by Ziya »

Usta tasarımcılar beğendiğine göre gerçekten güzeldir.
Tebrikler... :D
Ziya
www.turkucurtma.com

Image

İstikbal Göklerdedir
M. Kemal ATATÜRK
led

slm

Post by led »

elinize sağlık...
buda link...Roll-Up-Bag...
http://www.drachenfliegerinnung.de/bauplaene_index.htm belki işinize yarar...
Eray Kara
abdullah

Post by abdullah »

Teşekkür ederim Eray :lol: her zamanki gibi araştırmacı uçurtmacılığınızı gösterdiniz sağolun :lol: :lol:
uçurtmayı vurmasınlar
abdullah

Post by abdullah »

Uçurtma çantası ağırlaşmaya başlayınca bir adet tekerlekli pazar arabasından çantaları taşımak için çek çek sapına yatay bir şekilde 5x2x45 ağaç vidaladım ağacada geniş enli bir lastik adapte ettim ve uçurtma çantası arabası yaptım. :lol: pratik oluşu ,taşıma kolaylığı,katlanabilirliği olunca bayağı hoş oldu :lol: :lol:

ilk başta arabayı kendim imal etmeyi düşündüm altanla baghausa gittim araba için ağaç aksamı 6ytl.tuttu,ardından tekerlek standında tekerleklere bakmaya gittik adeti 14ytl idi birde uğraşması cabası astarı yüzünden pahalı olması sebebi ile altana uyarak oradan bir pazar arabası alarak bu işi kısa yoldan ve pratik bir şekilde çözdüm. :lol:

birde resimlerde görüleceği üzre uçurtma kuyrukları içinde ayrıca bir çanta imal ettim çok gözlü olarak... resimlerini linkte görebilirsiniz. :lol:

http://www.resimgalerisi.net/AALP/sergi.php?sid=527
uçurtmayı vurmasınlar
Post Reply