25 Mayıs Küçükçekmece Uluslararası Uçurtma Festivali

Uçurtma Festival duyuruları, festival fotoğrafları ve yorumları.
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Pazar gecesi Küçükçekmece Gölü kenarında gece uçuşu da yapılabilir.
Projeksiyon vb gerekecek.
http://www.ucurtmaplanlari.com
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Halit bir önceki sayfada koyduğun uçurtmalar neyin nesi?
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Altan ,
Altına açıklama yazmayı unutmuşum. Şimdi yazdım.

Onlar senin görme fırsatını kaçırdığın Edo 'lar :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Image

Image

Image

Image
zahitmungan

Post by zahitmungan »

Şuanda İstanbuldayım nerede ne zaman buluşacaz ?
http://picasaweb.google.co.uk/mardinucurtma
www.zahitmungan.com

Lanet olsun içimdeki uçurtma sevgisine. :lol:
Trick Serkan

Post by Trick Serkan »

24 Mayısda Almanya ve Hollandadan gelen misafilerimizi İstanbul turuna çıkartık elif ile birlikte . Sabah başlayan turumuz Taksimden Ortaköye oradan Bebek ve Rumelihisarı tarafında fotoğraf çekimi ile devam etti . Oradan yola çıkılıp Dolmabahçede sabah çayları içildikten sonra Küçükçekmece sahiline doğru yola çıktık.Küçükçekmece sahilinde bizi Halit bey ,Ziya bey ve Abdullah bey karşıladılar . Orada basın için biraz show yapıldıktan sonra öğle yemeğine sosyal tesislere geçildi . Yemekten sonra İstanbul turumuzun ikinci bölümü başladı . Eminönü Mısır çarşısından girip baharatlar ve Türk kahveleri alındıktan sonra Kapalıçarşıya doğru yokuş çıkılmaya başlandı . Kapaşıçarşıya girmeden verilen bir kahve molası ile piller dolduruldu ve yola devam edildi . Kapalıçarşının arasokaklarından gezilerek Beyazıta kadar gidildi . Beyazıtdan sonra Sultanahmete inilmeye karar verdik ve Sultanahmet Camii ve Dikilitaş turları yapıldı.Saat 7 olduğunda da yemek için yola çıkıldı ve bir otelin (isim vermeyelim reklam olur :) ) teras katında çok güzel bir manzara ile geleneksel Türk Mutfağı tatıldı ve saat 9 da herkes yarın için otele bırakıldı .

http://picasaweb.google.com.tr/trickser ... tanbulTuru

25 Mayıs Pazar

Sabah alanda buluşuldu ve kalabalık toplanmaya başlamadan uçurtmalar açılmaya başlandı . Yabancı iki ipliciler bir köşede iki iplileri ile antrenman yaparken yarışmalar ve konserler başladı . Saat 1 gibi Oliver ve Gimmex senkronize showlarına başldılar . Onların arkasında Zahit Rave ile kuyruk show yaptı ve son olarak Ziya bey Milli Takım uçurtmasını açtı. Gösteride belediye başkanı da 10 dakika kadar bize eşlik etti . Öğleden sonra konser verildi ve konserden sonra bizim kulüp ve yabancı arkadaşlarımıza plaket verilmesi için sahneye çağrıldık . Herkesin adına plaket bastırılmıştı ve onlar belediye başkanı tarafından dağıtıldı . Bu arada kulübümüz adınada plaketi ben aldım . Aynı zamanda iki gün içinde iki iplicilik ve tercümanlıkda yaptığım işler arasında . Akşam olduktan ve festival bittikden sonra restorant a gidilip hep birlikte Türk Kebabı ile akşam yemeği yendi . Yemek bittiğinde hava kararmamıştı ve yeşilköye gitmesi dile getirldi ve karara bağlanıp yeşilköye gidildi . İki iplici arkadaşlarımız ve ben orada iki ipli ile trick çalışıp uçtuk . Ziya bey bu sefer küçü kartalla martıları çılgına çevirdi .Erhan bey ile Abdullah bey heksebest kaldırmaya çalıştılar . Malesef bu günün resimler bende yok .Hikaye bende resimler sizden . Çok güzel bir festivaldi çok kalabalıkdı insanlara dert anlatmak gerçkten zordu ama yinede herkes mutluydu .
Rüzgarı Bol Adam .
Güvenli Uç Güvende Ol ( Fly Safe Be Safe )
Gökyüzünde Herkesin Eşit Hakkı Vardır .
Erhan

Post by Erhan »

Güzel geçen festivalden fotoğraflar...

http://picasaweb.google.com/erhan.tufek ... tivali2008
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Festival organizasyonu oldukça başarılıydı. Yurtdışından gelen uçurtmacılar perşembeden itibaren gelmeye başladılar. Perşembe ve Cuma günü biz sadece hoş geldiniz dedik. Bu arada hemen belirtmem gereken bir şey var ki bu festivalin başarılı ve bu kadar problemsiz yürütülmesinde 3 kişinin çok katkısı oldu. Elif tüm uçurtmacılarla büyük bir sabırla tek tek ilgilendi ve yönlendirdi. Aynı şekilde Serkan da büyük bir sorumluluk duygusu içinde hiçbir olumsuzluk olmasına izin vermedi. Üçüncü kişi ise bence festivalin en popüler uçurtmalarını uçuran , gerek cumartesi günü gerek Pazar süper bir performans gösteren Ziya Bey idi. Milli Takım Uçurtması neredeyse festivale damgasını vurdu.

Cumartesi günü festivali basına duyurmak için K.Çekmece görü kenarında bir uçurtma etkinliği düzenlendi. Rüzgar çok elverişli olmasa da herkes bir şeyler uçurdu ve oldukça başarılı geçti. Sonra Belediye Başkanı ve heyet ile birlikte öğlen yemeği yenildi. Sonrasında yabancılar öğleden önceki şehir turlarına kaldıkları yerden devam ettiler. Onlara Elif,Zahit ve Serkan da eşlik etti.

Pazar günü ben festival alanına saat 10:30 gibi gittim. Biraz önce de Erhan ve Ziya Bey gelmişlerdi. Bizim için kurulan 6 x 7 metrelik kapalı bir çadır vardı. Uçurtma uçurmak için bize ayrılan bölüm de üzerinde Polis yazan metal bariyerlerle çevrilmişti. Biraz sonra yabancılar da geldi ve gün başladı.

Eğlenceliydi. Çok güldük. Zaten fotoğraflardan da her şey anlaşılıyordur sanırım.

En rahatsızlık verici konu her zaman olduğu gibi sınır tanımayan insanlarımızın alana girmekte ısrar etmeleri idi. Arkanızı döndüğünüzde sağdan soldan birkaç kişinin alana girdiğini görüyordunuz. Kimileri neden giremeyeceklerini anlatmanıza rağmen anlamakta zorlanıyordu. Doğrusu orada yaşayan bu nitelikte insanların fazlalığı korkutucu düzeye ulaşmış durumda. Rahatsızlık verme , çalma , laf dinlememe özellikleri gelişmiş çocukları , gençleri görünce insan endişeye kapılmadan edemiyor.

Bedava dağıtılan binlerce uçurtma ve her yönden her yöne giden iplerin arasında uçurtma uçurmak yine de keyifliydi. Apo , Erhan , Oflaz Hoca , Gökhan sürekli etrafı kolaçan edip sıkıntı çıkmasına engel oldular. Bir ara iki iplileri alıp giden çocukları tesadüfen görüp durduran (ismini hatırlayamadım ) olmasaydı zor durumda kalabilirdik. Ancak ne yazık ki benim Rave ve kuyruğu o kadar şanslı değildi.

Uçurtma adına bizlerin dışında neredeyse hiçbir şey yoktu. Birkaç adet altıgen yapmış kişi vardı ancak onlarla da kimse ilgilenmedi.

Sonrasında yemek yendi ve Yeşilköy ‘e gidildi. Yeşilköy’e geldiğimde kendimi cennete gelmiş gibi hissettim. Sanırım diğer arkadaşlarda da aynı duygu oldu. Yabancılar da bizim alana bayıldılar. Klasik martıları kızdırma olayı , hafif rüzgarda iki ipli ve Genki uçuruldu.

Hava karardı ve herkes arabasına binip dağıldı.

Elif, Serkan , Ziya , Erhan ,Gökhan , Apo , Oflaz’a bu festivali bu kadar keyifli hale getirdikleri için çok teşekkür ederim.
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Last edited by Halit on Mon May 26, 2008 10:04 pm, edited 1 time in total.
Erhan

Post by Erhan »

Küçükçekmece Belediyesi' nin sitesindeki 15 dakikalık video ve birkaç resim de alttaki linkte...

http://www.kucukcekmece.bel.tr/haber_de ... 99&tur=464
Melih

Post by Melih »

Valla ne diyeceğimi bilemiyorum, şu iki etkinlik çakışmasaydı da keşke kulüpce katılabilseydik.
Emeği geçen herkese teşekkürler.
abdullah

Post by abdullah »

Görsel basına teşekkürler... :lol: :lol: :lol:
uçurtmayı vurmasınlar
elif zaman

Post by elif zaman »

Halit Bey asıl biz teşekkür ederiz. Çok eğlenceliydi. Belgeselim için çok faydalı bilgi ve bağlantılara ulaşmış oldum. İlk pazar etkinliğinde buluşmak üzere.
Not: Uçurtmamın hala bir adı yok. Fotoğrafları yükleyeceğim ama picassa'da sayfa açtığımda bir ismi olsun istiyorum.
"Çömez Dantela" iyi bir isim gibi geldi.Ne dersiniz? :))
hadi_bea

Post by hadi_bea »

Düzenleyen, organize eden, katılan tüm uçurtma sever arkadaşları tebrik ediyorum çok eğlenceli geçmiş.
GÖRKEM ÇORLU
~~~~~~~~~~~~~~~~~
RÜZGARIN OĞLU
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bir gün ben de uçucam...
Sezgin

Post by Sezgin »

Festival olmasa görüşemeyeceğiz.

Uzun süre oldu sizlerle iletişim kurmayalı.Daha önce kayıt olduğum üye adı'na ait şifreyi unutmam çok kötü oldu.Şifre isteseydiniz diyeceksiniz.Olmayan mail adresi pek bir işe yaramaz değil mi :D

Herneyse Cumartesi gününe ait resimlerinde olduğu karma bir fotoğraf çalışmasıyla karşınızdayım.En azından bu şekilde sizlere destek verebiliyorum.

Bu arada Halit bey , Abdullah bey ve özellikle Elif hanıma teşekkürlerimi sunmak isterim.Küçük kızım ile ilgilendikleri için.

Başka bir zaman tekrar görüşmek dileğiyle.

http://picasaweb.google.com.tr/bybetax/Kucukcekmece2008

Fotoğraflar tekrar boyutlandırılmıştır.Dijital manupilasyon uygulanmamıştır.Bazı fotoğraflarda, objektiflerden birisinde leke bulunmaktadır.

Abdullah bey'in uçurtmalara basmamak için gösterdiği çabayı görmenizi isterim.

Selamlar
abdullah

Post by abdullah »

Teşekkürler Sezgin bey, fotoğraflar çok iyi :lol: benide iyi yakalamışsınız ... :lol: :lol:
uçurtmayı vurmasınlar
Post Reply