İÇDEP Şenliği İğneada 30 Ağustos 2014

Uçurtma Festival duyuruları, festival fotoğrafları ve yorumları.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Halit
Site Admin
Mesajlar: 3753
Kayıt: Cum Eyl 17, 2004 9:29 pm
Konum: Bahçeşehir/İstanbul
İletişim:

İÇDEP Şenliği İğneada 30 Ağustos 2014

Mesaj gönderen Halit »

Davetliyiz . Kim gider ? Konaklama sağlayacaklar. İsterseniz çadırda isterseniz otelde. Yol masraflarını ödeyemiyorlar ama diğer tüm ihtiyaçlar karşılanıyor. Aşağıda çok kısa halin olan sunumu isteyenlere gönderebilirim. Her türlü detay var.

TERMİK/NÜKLEER SANTRALE KARŞI HALK BİLGİLENDİRME ŞENLİĞİ
ŞENLİK NEDEN YAPILIYOR?
İğneada’nın fiziki ve beşeri koşullarının elverişli olmasından ötürü 25-30 yıldır konuşulan 2 tehlikeli proje gündeme taşınmıştır: Termik ve Nükleer santral !

%53 Çin ortaklı Emba Şirketinin girişimiyle 2013 yılında ilk Termik santral girişimi başlatılmış, ancak halkın direnciyle karşılaşmış ve sosyal baskıdan çekinildiği ileri sürülerek 2014 yılında proje durdurulmuş, ancak iptal edilmemiştir!

Proje hala gündemde olup ön hazırlıkların yapıldığı ön görülmektedir.

Yerel halk, bu konuda direncini korumakta ve bölgelerini korumak adına ellerinden geleni yapmaktadır.

İDÇEP KİMDİR?

İğneda-Demirköy Çevre Platformu, bölge üzerinde planlanan tehlikeleri önleyebilmek amacıyla 7 ay önce kurulmuş bir yerel insiyatiftir.

Platform, İğneada ve Demirköy halkından oluşan, yerel yönetimler, stklar, esnaf, yatırımcılar, muhtarlar, vatandaşlar vs. tüm paydaşların içinde yer aldığı homojen bir halk hareketidir.

İDÇEP, yerel halkın sahip olduğu çevre hakkı doğrultusunda, başta Longoz (subasar) ormanları olmak üzere Istranca bölgesine yönelik tehditlere karşı ortak bir güç ve ortak bir irade oluşturabilmek amacıyla bir araya gelmiştir.
http://www.ucurtmaplanlari.com
Kullanıcı avatarı
Erhan
Mesajlar: 391
Kayıt: Prş Eyl 16, 2004 11:02 pm
Konum: Erenköy / İstanbul
İletişim:

Re: İÇDEP Şenliği İğneada 30 Ağustos 2014

Mesaj gönderen Erhan »

Arkadaşlar Ulaşım ile bazı bilgiler altta.
Acaba kimler gelir, zevkli ve değişik bir festival olabilir.
Bizleri dört gözle bekliyorlarmış.
Ben gitmek için sabırsızlanıyorum, gerçekten yeni yerler görmek herkes gibi beni de heyecanlandırıyor.
Bir ekip kurup gidelim derim.

Haydi gelsin cevaplar......


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İğneada Ulaşım Bilgileri, Nasıl Gidilir

İğneada Kırklareli’ne bağlı olan bir adadır. İğneada ile İstanbul arası 250 km dir ve ulaşım otoyoldan oldukça kolaydır.

İstanbul yönünden Edirne’ye doğru yol alan özel araçlılar Lüleburgaz ayrımında otobandan çıkarak Pınarhisar-Demirköy üzerinden Istranca ormanlarının doyumsuz manzarası arasında İğneada’ya ulaşıyor. Yolculuk yaklaşık 2 buçuk saat sürüyor.

Yolculuk için otobüsü seçenler; İstanbul-Esenler Otogarı’ndan Berk ve Görkey Turizm’e ait seferler ile 5 saatte gidebilir. Günde 4-6 arasında sefer yapılıyor.

Ulaşım İstanbul’dan kolay olmasına rağmen eğer kendi aracınızla giderseniz yollardaki keskin virajlarda dikkatli olmalısınız.
Kaynak: http://www.igneadaotelleri.net/igneada-ulasim.html
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Berk Turizm & Görkey Turizmin otobüsleri günde 4 veya yazın ek seferler ile 6 sefer düzenlemektedir İstanbul-İğneada arasında.

Sabah 07:00 – 09:30 – 13:00 – 15:30 da İstanbul Esenler otogarından kalkıp takriben 4.5 saat süren bir yolculuktan sonra İğneada’ya ulaşmaktasınız.

Gidiş istikameti; İstanbul – Lüleburgaz – Pınarhisar – Demirköy ve İĞNEADA.

Dönüş hareket saatleride gidiş ile hemen hemen aynı saatlerdedir.

Kaynak: http://www.igneada.com/nasil-giderim/
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kullanıcı avatarı
ekrem
Mesajlar: 352
Kayıt: Pzt Oca 03, 2011 10:11 pm
Konum: Bakırköy-İstanbul
İletişim:

Re: İÇDEP Şenliği İğneada 30 Ağustos 2014

Mesaj gönderen ekrem »

Gerçekten, cennetten bir köşe gidip görülmesi gereken bir yerdir. Ben Vize -Poyralı- Yenice yolu ile 1990 yılında , Demirköy'den , İğneada'ya gitmiştim. Yenice'den sonra , Barış Manco'nun bir tanıtım programında manyetik alan nedeniyle arabalar kendi kendine hareket ediyor. Yolu çok keskin virajlar ile doluydu. Ağaçlar devasa büyüklükte, gökyüzü gözükmüyor. Ençok gitmek istediğim, yer İğneada'da, Bulgaristan sınırına yakın balıkçı kasabası Beğendik'ti. Benzin yetersizliğinden gidemedim. O zaman sadece benzinci Demirköy'de vardı. Bir şeyi belirtmek istiyorum. İğneada'da adadan eser yok. Ada neredeymiş ben göremedim. Sadece adı İğneada. En beğendiğim yeri Özel idare kampı idi. Deniz-Kum-Ağaçlık harika bir yerdi. Şimdi belki daha çok kalabalıklaşmıştır. Ben gittiğimde çok doğal bir haldeydi.Fazla yapılaşma yoktu. Daha doğaldı. Sahilde deniz salyangozları ve balıklar vardı. Şİmdi bilmem yine varmıdır. O güzel kıyılar inşallah tahrip olmamıştır. Karadenize uzanan en uç noktada, balıkça baba türbesi vardı. Herkesin burayı görmesini tavsiye ederim.Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
abdullah
Mesajlar: 901
Kayıt: Cmt Nis 02, 2005 12:10 am
Konum: İstanbul

Re: İÇDEP Şenliği İğneada 30 Ağustos 2014

Mesaj gönderen abdullah »

Resim
Resim

İğneada güzel bir yer,havası ve rüzgarı müthişti ))) Çok hoş bir etkinlik oldu ilgi ve alaka süperdi.Devamı için altta linki tıklayın.

https://plus.google.com/photos/10685475 ... 1513714481
uçurtmayı vurmasınlar
Kullanıcı avatarı
Ziya
Mesajlar: 1061
Kayıt: Prş Eyl 16, 2004 3:18 pm
Konum: İstanbul
İletişim:

Re: İÇDEP Şenliği İğneada 30 Ağustos 2014

Mesaj gönderen Ziya »

Bu etkinlikte yeni uçurtmaları deneme fırsatı olmuş. Resim Resim
Fotoğraflar için teşekkürler...
Ziya
www.turkucurtma.com

Resim

İstikbal Göklerdedir
M. Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Altan
Site Admin
Mesajlar: 3735
Kayıt: Sal Eyl 14, 2004 9:17 pm
Konum: İstanbul / Küçükçekmece
İletişim:

Re: İÇDEP Şenliği İğneada 30 Ağustos 2014

Mesaj gönderen Altan »

Tebrikler. Güzel bir manzara oluşturmuşsunuz. 8)
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Cevapla