UIESONG 4. Uluslararası Uçurtma Festivali - 2014

Uçurtma Festival duyuruları, festival fotoğrafları ve yorumları.
Post Reply
Spectre

UIESONG 4. Uluslararası Uçurtma Festivali - 2014

Post by Spectre »

Bu yıl 4. düzenlenen uçurtma festivaline katılmak üzere 10 nisan sabah 11:15 de (Kore saati ile 17:15 de) Ankara'dan yola koyulduk (Fevzi'nin yolculuğu bir gün öncesinden başlamıştı. Bir gece bizde konakladı.). Kore saati ile ertesi gün saat 13:00 de gümrükden geçip arkadaşlarla buluşduk.

Image

Diğer gelecek arkadaşlarıda bir süre bekledikten sonra bize ayrılmış limuzin otobüs ile Incheon'dan Uiseong'a doğru yola koyulduk.
Saat 16:10 da otele vardık. 20 dakikalık dinlenmenin ardından tanışma yemeği için lokantanın yolunu tuttuk.

Image

Her ülkeden bir kişi takımını tanıttı. Böylece yeni arkadaşlarımızla tanışmış olduk. Fevzi bir kısmı il zaten önceden Facebook dan arkadaş olmuş nile.

Ertesi sabah festival alanın yolunu tuttuk. Kocaman bir alan. Halka ayrılmış kısmın zemini yeşillik bize ayrılmış kısım ise ince toprak dı. Alanda kum çuvalları hazır duruyordu. Ancak rüzgarı unutmuşlardı. Sanırım ben Ankara'dan gelirken Ankara havasını da yanıma almışım.

Image

Kahvaltımızı alanda yaptık. Sonra yavaş yavaş uçurtmalarımızı hazırladık. Rüzgar olmadığı için bir kısım uçurtmayı hidrojen balonu ile havalandırdılar. Ben ise bol bol koşmayı tercih ettim. Bütün gün hiç rüzgar çıkmadığı için bende ara ara dinlenip koşmaya devam ettim. Öğlen katılımcıların halka tanıtımı için bayrak töreni vardı. Alanda çeşitli dans gösterileri, şarkılar ve aktiviteler vardı. Akşama kadar bu şekilde devam eti. Sonra akşam yemeği için toparlandık.

Image

Otele gidip hazırlandık. Oradan da bölge başkanın davetlisi olarak yemeğe katıldık. Türkiyedeki uçurtmaları ve kulübümüzü tanıtan küçük bir sunum yaptım. Toplan 6 ülkeden arkadaşlar kendi ülkelerindeki uçurtmaları tanıtan sunumlar yaptı. Daha sonra herkes getirdiği hediyeleri evsahibimize hediye etti.

Akşam güzel bir uyku çekip sabah tekrar alana gittik. Birgün önceki gibi rüzgar hiç yoktu. Ben de koşuşturmaya devam ettim. Neyse ki öğleden sonra aniden rüzgar çıktı. Önce hafi başlayan rüzgar birden hızlandı. Ball lardan biri kum torbaları yeterli gelemeyince hızla torbaları sürüklemeye başladı. Neyse ki kimseye birşey olmadan kapandı.

Image

Akşam üzeri uçurtmaları toparlayıp alanda ki çadırda kapanış yemeğimiz yaptık.

Ertesi sabah saat 8:00 da 35 saat sürecek olan yolculuğumuz başladı. Saat 12 de havaalanındaydık. Uçağımız gece 23:50 de olduğu için havaalanında beklemeye başladık. Biraz oturduktan sonra gezinirken bir müzik sesi duyduk. Sonra keşfettik ki alanın değişik yerlerinde değiş müzikler var.

Image

Bizde önce bir saat kadar Kore müziği dinledik. Daha sonra pop takıldık. Akşam yemeğimizi yanımızdaki azıklardan yapıp saat 21:00 da biletlerimizi alıp karşı tarafa geçip uçağımızı beklemeye başladık. 11 saatlik uçuşdan sonra İstanbul'a vardık. Havaalanında 5 saat bekledikten sonra Ankara'ya doğru yola çıktık. Öğlen 1:'30 da evdeydik. Birşeyler yiyip resimlere baktık. Akşam 17:30 da Fevzi Tavşanlı'ya doğru yola çıktı.

Uzun, oyurucu bir o kadar a güzel bir seyahat oldu.

Diğer resimler için:
https://picasaweb.google.com/1152542409 ... teFestival
İyi Rüzgarlar,
Ferruh Bayşu
http://www.ucurtma.org

Image
Ziya

Re: UIESONG 4. Uluslararası Uçurtma Festivali - 2014

Post by Ziya »

Hoşgeldiniz,
Rüzgar yeterli olmasada güzel bir seyahat olmuş.Image
Anlatım ve fotoğraflar için teşekkürler.
Ziya
www.turkucurtma.com

Image

İstikbal Göklerdedir
M. Kemal ATATÜRK
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Hoş geldiniz.
İyi festival olmuş. Umarım artık her sene katılırız. Zaten geçen sene vize problemi yüzünden son anda havaalanından dönmüştük.
Dünyanın o bölgesinde çok festival organizasyonu var. Çin , Malezya , Tailand vb , Kore gibi ülkelerde büyük organizasyonlar var. Çoook uzak. Pek bana göre değil ama uzak yolculuğu seven arkadaşlar katılabilir.

Ferruh , Fevzi ,
Diğer ülkelerle karşılaştırdığında biz neredeyiz. Yani uçurtma olarak hangi seviyede duruyoruz.?
http://www.ucurtmaplanlari.com
Erhan

Post by Erhan »

Hoşgeldiniz.
Hikayeden ve fotoğraflardan zevkli geçtiği belli.
Paylaşım için teşekkürler.
Daha nice senelere....
Spectre

Post by Spectre »

Bu festivaldeki ülkelere göre biz epey ilerdeyiz sanırım. Sayımız az ama uçurtmalarımız çok daha fazla ve çeşitli.

Sanırım bunda gelenlerin daha çok ülkelerinde ki uçurtma kültürü ile alakası var. Bizim amacımız tamamen değişik uçurtmaları tanıtmak olduğu için elimizde çok fazla çeşit var.
İyi Rüzgarlar,
Ferruh Bayşu
http://www.ucurtma.org

Image
abdullah

Post by abdullah »

Bedenlerinize sağlık.)))) Kolay değil o kadar saat yolculuk yapmak.Helal olsun Ferruh,Fevzi ne diyim daha,Yorucu fakat bir o kadarda güzel bir festival ve güzel bir ülke gördünüz şanımız yürüsün...))))
uçurtmayı vurmasınlar
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Bu festivale katılmak önemliydi. Katılımın iyi geçmesi sevindirici. Sunumlar yapılmış olması çok güzelmiş. Yorulduğunuza değmiştir umarım.
Hava limanında müzik çok iyi bir fikir. video çektiniz mi?
Kimci yediniz mi?
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Fevzi
Site Admin

Post by Fevzi »

Ziya wrote:Ferruh , Fevzi ,
Diğer ülkelerle karşılaştırdığında biz neredeyiz. Yani uçurtma olarak hangi seviyede duruyoruz.?
Ferruh'un dediği gibi biz epey yol katetmişiz. Alım gücümüz daha fazla olsa, yani malzememiz bol ve ucuz olsa çok daha güzel işler çıkaracağız. Bizim uçurtmalarımıza herkes bayıldı. Herkes deyince uçurtmacılardan bahsediyorum tabiki. Uçurtmadan anlamayan halkın ilgisi hazır balon uçurtmalara kayıyor. Böyle büyük festivallerde sportif uçurtmalar hariç hazır uçurtmalar bence yasaklanmalı! Eksik yönümüz varsa oda sportif uçurtmalar. 2 ipli ve 4 ipli uçurtma takımları oluşturmalıyız.
----------------------------------
http://fevzikir.name.tr/
http://picasaweb.google.com.tr/fevzikir
https://picasaweb.google.com.tr/kiteactivities
Ziya

Post by Ziya »

@ Fevzi merhaba,
Cevabını yazdığın soru benim değil, Halit'in sorusudur. :!:
Bu soruyla ilgili görüşüne, özellikle hazır şişme ve sportif uçurtmalarla ilgili yazdıklarına ben de tamamen katılıyorum.
Ziya
www.turkucurtma.com

Image

İstikbal Göklerdedir
M. Kemal ATATÜRK
Post Reply