Pazar 2015

Uçurtma etkinlik duyuruları, etkinliklerin fotoğrafları ve yorumları.
Post Reply
mustafa-topcu

Pazar 2015

Post by mustafa-topcu »

Güzel bir rüzgar vardı bugün.Yaklaşık 3 saat kadar uçurtma uçurdum.
Flowform 2 defa dalışa geçti,uçurtmayı indirdiğimde dengede bir kayma olduğunu farkettim. Bir de rüzgar az da olsa biraz gidip geldi,türbulans oldu sanırım.Umarım taklası yalnızca bu yüzdendir.
Flowformu bağladığım metal bir aparat vardı.Onu kopardı.
Yeni yaptığım DC nin alt köşeleri saçaklandı.Siyah şerit diktiğim yer.Tekrar dikişle üzerinden geçtim.
Son olarak spinsock havada katlanmaya başladı.İplerde burulma olmuş sanırım.Yinede güzel bir gündü...

Image

Image

Image

Image

video: https://www.youtube.com/watch?v=5gIo8u9lgS0
MUSTAFA TOPCU____________________________________

Image ucurtmalar.wordpress.com
ekrem

Re: Pazar 2015

Post by ekrem »

Eline sağlık güzel modeller üzerinde çalışmışsın, her uçuşlarında deneme , yanılma yöntemiyle en iyi sonuca ulaşacaksın. Uçurdukça, denedikçe uçurtmaların daha iyi form tutacaktır. Aynı Güvercinler gibi uçtukça güzelleşecekler. Çalışmaların da başarılar.
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Fotolar ve yazı için teşekkürler.
DC'ye bir kuyruk düşünebilirsin.
Benim bu dalışları engellemekle ilgili bir tahminim var. iki kanadı birleştiren parçaların arka kısımları bu dengeyi bozuyor olabilir. Geriye doğru rüzgar ile açılma yapıyor diye tahmin ediyorum. Tam ortadan bir kumaş bant ile ön tarafa dikmek var aklımda. Yani yapı bozulmayacak, geriye doğru esnemeyecek.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
mustafa-topcu

Post by mustafa-topcu »

Ekrem abi,her uçurtma yaptığımda bir tecrübe kazanıyorum,bu da daha iyiye yönlendiriyor beni...
Siyah şeritlerin saçaklanmamasıyla ilgili görüşünüz var mı? Yapıştırıcı kullanmadan diktim,bu yüzden olabilir mi?
Altan wrote:Fotolar ve yazı için teşekkürler.
DC'ye bir kuyruk düşünebilirsin.
Benim bu dalışları engellemekle ilgili bir tahminim var. iki kanadı birleştiren parçaların arka kısımları bu dengeyi bozuyor olabilir. Geriye doğru rüzgar ile açılma yapıyor diye tahmin ediyorum. Tam ortadan bir kumaş bant ile ön tarafa dikmek var aklımda. Yani yapı bozulmayacak, geriye doğru esnemeyecek.
DC'ye şerit kuyruk düşünüyorum,kuyruğu fırdöndüyle bağlamak için şeritten bir halka dikmiştim.
Altan abi,DC de dalış yok,rüzgar çok arttığında bile dengesini yitirmedi,evet ortada bir açılma var,ama çok dert etmiyorum.
Ortadaki açılma belki kumaşın esneme yönüyle ilgilidir.benim yaptığımda büyük üçgenin alt ve yan kenarında esnemeyen yönü,hipotenüste esneyen yönü denk geldi,
MUSTAFA TOPCU____________________________________

Image ucurtmalar.wordpress.com
ekrem

Post by ekrem »

Sacaklanmayı önlemek için ben havya ile sıcak kesim yapıyorum. Kumaşı cam üzerine yatırıyorum. Kumaşı mermer parçaları ile gerdiriyorum. Lehim havyası ile çıkardığım kalıpların yanlarından sıcak kesim yapıyorum. Bu bana aynı zamanda kolaylık sağlıyor, kontür fitil çekmekten ve kumaşın sacaklanmasından kurtuluyorum. İşçilikte büyük kolaylık sağlıyor. Kendine bir adet Lehim Havyası edin ve bir adette Vakumlu çıkma cam bul, pimapenciler çıkan camları bir daha kullamıyorlar, çöpe atıyorlar, onlardan iste , kullandığımız kumaşlar polyesterli olduğu için sıcak havya ile çok güzel kesim yapılıyor. Kumaşlarının kenarlarını böyle kesmeyi dene çok faydasını göreceksin, işlerin kolaylaşacak.Spinsoc'un ipine fırdöndü tak ipin burulmasın ( Balıkcı malzemesi Klips)
Post Reply