29.Aralık.2013 Bitecek yıla son veda etkinliği

Uçurtma etkinlik duyuruları, etkinliklerin fotoğrafları ve yorumları.
Post Reply
ekrem

29.Aralık.2013 Bitecek yıla son veda etkinliği

Post by ekrem »

Pazar günü oldukça uygun görünüyor. Hava sıcaklığı 10-12 derece, rüzgar yönü büyük bir olasılıkla kuzeydoğu, hızı 22 km cıvarında, olacağını tahmin ediyorum. Bir yıl bitmek üzere, yapılan etkinliklere katılım sayısı oldukça yetersizdi. Ama ben elimden geldiğince, her pazar günü, Martı uçurtma kulübünü temsil etmeye çalıştım. Kendimce bir yılı değişik uçurtmaları tasarlıyarak onları uçurtmaya çalıştım. Bana yardımcı olan ustalarıma teşekkürler ediyorum. Uçurtmacı sayımız nedense bir elin parmaklarından az, ama ben yılın son günlerini değerlendirmek istiyorum. Halit beyin , gönderdiği hayalet tasarımlı uçurtmayı yapıp ve yeni yaptığım 150lik " ÜNAL ÇETİN " Yazılı altıgeni hava müsait olursa uçurtarak bir yılı bitirmek istiyorum. Uçurtma sevdalılarını , Yeşilköy'e bekliyorum. Ben saat 13 te oradayım. İçinizi ısıtacak, Çay ve kahve ikramımız vardır. Tüm katılımcı arkadaşların Yeni yılını kutlarım. Rüzgarlı günler dileklerimle. Saygılarımla.
Halit
Site Admin

Re: 29.Aralık.2013 Bitecek yıla son veda etkinliği

Post by Halit »

Gelmeye çalışacağım.

Çay kahve süper :? :?
http://www.ucurtmaplanlari.com
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Gelmeyi çok istiyorum. Fakat geç geleceğim.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Turgay TERZİ

Post by Turgay TERZİ »

Uzun bir aradan sonra Yeşilyurt da uçurtma uçurttum. Ekrem bey erkenden yerini almış uçurtmasını uçurtuyordu. Ben,eşim ve kızım 2:30 gibi geldik. Halit bey de üç gibi geldi Canan hanımda aramızdaydı.
Karadan esen gidip gelen sert bir rüzgar vardı.
Yeni uçurtmalarımı deneme fırsatı buldum. Hava çok soğuk tu fazla duramadan ayrılmak zorunda kaldık. Ekrem bey ve ben erken ayrıldık.Biz giderken Halit bey ve Canan hanım uçurtmaya devam ettiler.
Resimler çok canlı olmasada birkaç tane paylaşmak istedim. https://picasaweb.google.com/1044010395 ... directlink
ekrem

Post by ekrem »

Yıl sonunu son veda etkinliği ile kapattık. Hava oldukça serindi. Rüzgar karayel esiyordu. Geldiğimde güneş yüzünü gösterdi. Yeni yaptıgım 150 cm lik altıgeni "ÜNAL ÇETİN" ve hayalet uçurtmasını deneme fırsatı buldum. "ÜNAL ÇETİN" Gökçeada'da başkan adayı ,ricası üzerine 150 cm lik uçurtmayı yaptım. Beni sevindiren, Turgay Terzi'nin , eşi ve kızı ile tam altı ay sonra görüşmemiz oldu. Turgay bey, yeni yapmış olduğu Kündakari desenli 2 metrelik devasa altıgenini , 24 metre kuyrukla havalandırma fırsatını buldu. Eşi ve kızı en büyük yardımcılarıydı. Sağ olsun Canan hanım serin havaya rağmen bizleri yalnız bırakmadı. Tabiki Halit bey'de , aramıza katıldı. Çay , kahve ve kek servisi ile günümüzü bir güzel tatlandırdık. İçimizi birazcık ısıttık. Yılın son gününde aramızda ,diger katılımcı arkadaşları görmek isterdik. Sağlık olsun. Katılan arkadaşlara teşekkürler ederim. Çekebildiğim resimleri paylaşmak istedim. Halit beyin altıgeni o kadar yüksekdeydiki görüntüsünü alamadım. Resimler aşağıdaki linkte. https://plus.google.com/photos/11199111 ... banner=pwa
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Ne yazık ki yetişemedim size.

Fotolar için teşekkürler. Gününüz güzel geçmiş. Yeni uçurtmaları kaçırdım. :roll:
Ellerinize sağlık.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Mavi Kurbağa

Post by Mavi Kurbağa »

2013'ün son pazar günü Ekrem bey,Halit bey,yeni tanıştığım Turgay bey,eşi ve küçük kızlarıyla birlikte Y.yurt sahilindeydik..Ekrem bey ve Halit bey sayesinde çok sevdiğim uçurtmaları uçurtma fırsatı bulduğum için çok mutlu oldum.. :D Hava soğuktu ama uçurtmalar öyle güzel ki insan sevince soğuk havaya da katlanabiliyor..Turgay beyin uçurtmaları da çok güzeldi gerçekten..Ekrem beyin kahvesi içimizi ısıttı..Halit beyden her seferinde uçurtmayla ilgili taktikler öğreniyorum bu da beni çok mutlu ediyor..Dediği gibi bir de Kurbağa uçurtma yapabilsem harika olacak :)belki bir gün o da olur kimbilir..
Keşke daha fazla katılım olsaydı,gökyüzü daha çok renklenseydi..Umarım 2014'ün tüm pazarları rengarenk uçurtmalar Y.yurt sahilinde gökyüzünü süsler..Herkese düşledikleri gibi bir yıl diliyorum..

Sevgiler,

Mavi kurbağa
Canan
Post Reply