16 Eylül Yeşilyurt

Uçurtma etkinlik duyuruları, etkinliklerin fotoğrafları ve yorumları.
okane

16 Eylül Yeşilyurt

Post by okane »

Haftasonu etkinlik olacak mı, katılım durumu nedir acaba? Bu vesileyle Halit beye tekrar iyi yolculuklar dilerim. :)
Okan ERKAN
Altan
Site Admin

Re: 16 Eylül Yeşilyurt

Post by Altan »

Hafta sonu ben yokum. Abdullah bey de yok. Halit yok.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Turgay TERZİ

Post by Turgay TERZİ »

Bende yokum.
ekrem

Post by ekrem »

Pazar günü hava uçurtma için oldukça uygun,parçalı bulutlu,poyraz rüzgarı oldukça esintili ,günü degerlendirmek isteyen arkadaşların katılmasını bekliyorum. Ben ve Hüseyin bey saat 13,30 da orada olacagız. İki ipliler için çok uygun, parafoil ve diger iki iplisi bulunan Okan,Başman,Doruk ,Çagatay ve çevreden katılmak isteyen yeni katılımcı arkadaşları Yeşilköy'e Fener önünde bekliyoruz. Gelin öğrenelim, gelin uçuş teknigini ögretelim. Hep beraber heyecanlı bir gün yaşayalım. Hayat yaşamaya deger. Büyük üstadlarımız, Emin bey, Erhan bey ve Ziya beyi aramızda görmek onların deneyim ve bilgilerinden faydalanmak istiyoruz. Fevzi beyin " Yapmak isteyen bir yolunu bulur, bulmak istemeyen bir bahane bulur." sözü ile takım çalışmasına bekliyoruz. Bayrak dalgalanmalı,yerde kalmamalı, genç katılımcı arkadaşların katılımı ile dalgalanması arzusundayız. Saygılarımla.
okane

Post by okane »

Katılmasam mı acaba diyordum ama Ekrem beyin cevabını okuduktan sonra koşa koşa gideceğim sanırım. :) İyi ki varsınız. :)
Okan ERKAN
Erhan

Post by Erhan »

Muhtemelen Emin Bey'le birlikte bende katılamayacağız.
Malum, ertesi gün okullar açılıyor ve kıta değiştirmek gerçekten çok sıkıcı oluyor.
Zira geçen hafta dönüşte trafikte iki saat den fazla yollarda perişan olduk.
Önümüzdeki maçlara bakacağız artık.
İyi eğlenceler.
Ziya

Post by Ziya »

Bu hafta bende gelemiyorum. :(
Önümüzdeki haftaya sıradaki projelerimden birini bitirmiş olarak yeni bir uçurtmayla katılma imkanı bulacağımı umut ediyorum. 8)
Ziya
www.turkucurtma.com

Image

İstikbal Göklerdedir
M. Kemal ATATÜRK
drkkbn

Post by drkkbn »

Herkese Selamlar,

Bir çoğunuzun bildiği gibi şehir dışında olmam ve bir kaç özel nedenden ötürü uzun zamandır sesim çıkmadı :)

Ama artık İstanbul'a döndüğüme göre yarın aranıza yeniden katılmayı planlıyorum :)

Yarın için havadurumu şöyle:

Code: Select all

16/09/2012:
09:00 --> Sıcaklık: 27, UV İndeksi: 1, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 14 km/saat, Ani Rüzgar: 21 km/saat
10:00 --> Sıcaklık: 28, UV İndeksi: 3, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 16 km/saat, Ani Rüzgar: 21 km/saat
11:00 --> Sıcaklık: 29, UV İndeksi: 4, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 18 km/saat, Ani Rüzgar: 23 km/saat
12:00 --> Sıcaklık: 29, UV İndeksi: 5, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 18 km/saat, Ani Rüzgar: 24 km/saat
13:00 --> Sıcaklık: 30, UV İndeksi: 5, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 19 km/saat, Ani Rüzgar: 24 km/saat
14:00 --> Sıcaklık: 29, UV İndeksi: 5, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 19 km/saat, Ani Rüzgar: 26 km/saat
15:00 --> Sıcaklık: 29, UV İndeksi: 4, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 21 km/saat, Ani Rüzgar: 26 km/saat
16:00 --> Sıcaklık: 28, UV İndeksi: 3, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 21 km/saat, Ani Rüzgar: ?? km/saat
17:00 --> Sıcaklık: 27, UV İndeksi: 1, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 21 km/saat, Ani Rüzgar: ?? km/saat
18:00 --> Sıcaklık: 27, UV İndeksi: 0, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 21 km/saat, Ani Rüzgar: ?? km/saat
19:00 --> Sıcaklık: 26, UV İndeksi: 0, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 18 km/saat, Ani Rüzgar: ?? km/saat
20:00 --> Sıcaklık: 25, UV İndeksi: 0, Rüzgar: Kuzey Kuzeydoğu 13 km/saat, Ani Rüzgar: ?? km/saat

Kaynak: www.accuweather.com/en/tr/yesilyurt/318179/hourly-weather-forecast/318179
Last edited by drkkbn on Sat Sep 22, 2012 1:06 am, edited 1 time in total.
Doruk Kuban
ekrem

Post by ekrem »

Doruk bey ,hava durumu oldukça güzel görünüyor. Etiler Lisesinden Dündar bey ve arkadaşlarıda gelecekler. Gün iyi bir etkinlik olacak gibi, Uçurtmanızı tamir ettinizmi? . Okan bey speding uçurtmasını bugün büyük olasılıkla uçurabilecegiz. Saat 15 ve 17 arası çok müsait gözüküyor. Fotograf makinası ile görüntü alacak arkadaşlar bekliyoruz. Saygılarımla.
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Ekrem Bey kulübümüzün yeni lokomotifi oldu. Ne güzel davet etmiş herkesi. Bence çok kısa zamanda bir takım kurulur.
Burada -marsilyada takım uçuranları görseniz hayran olurdunuz. Ben de sizler de aynısını çok kısa sürede yaparsınız.
http://www.ucurtmaplanlari.com
ekrem

Post by ekrem »

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Ziya

Post by Ziya »

Fotoğraflar için teşekkürler. :) Eğlenceli bir gün olmuş.
Ziya
www.turkucurtma.com

Image

İstikbal Göklerdedir
M. Kemal ATATÜRK
drkkbn

Post by drkkbn »

Okan, Ekrem Abi, Dündar Bey, Derya ve Başman'ın katılımı ile gökyüzünün hep hareketli ve hep renkli olduğu bir gündü. Dengesiz ve sert rüzgar zaman zaman zor anlar yaşatsa, uçurtmalar birbirlerine dolaşsa da eğlenceli geçtiği herkesin her uçurtmayı uçurmayı tecrübe etme şansı olduğu (Ekrem Abi ve Okan'a teşekkürler) bir etkinlik oldu.

Detaylı anlatımı Ekrem Abi'ye bırakıp çektiğim resimleri ve videoyu sizlerle paylaşıyorum:

https://plus.google.com/photos/11613543 ... MWloeTP4QE
Doruk Kuban
ekrem

Post by ekrem »

Çok güzel bir gün oldu. Hava oldukça sert geçti. Okan bey, Doruk bey ve sevdicegi Derya hanım efendi ,Başman bey ve Dündar hocam ile hep beraber güne başladık. Ka pilot ve takı ile yol alırken,rüzgarın daveti bizleri iki iplilere yönlendirdi. Okan'ın 130luk ve 2mt lik, Doruk beyin 130 luk, Altan beyin 130 luk parafoillerini hep beraber takım halinde uçurttuk. Hepimiz pilot olduk. Derya hanım efendinin, iki ipli kullanımı çok mükemmeldi. Kendisini tebrik ediyorum. Hele sona dogru Başman bey stunt kitesi ve Doruk beyin Quantum ile Halit beyin ve benim kuyruk takılarımız ile başladıkları gösteri tam bir kuyruk showa dönüştü. Kenardan seyre daldık. Uçurtmaların rüzgarın etkisi ile çıkarttıkları ses tam motor gürültüsü gibi seyirciler bunlarda motor mu var sorusuna neden oldu. Doruk ' un arka arkaya sola dogru 12 tam trick yaptı. Zevkle seyrettim. Okan'ı 2 mtlik parafoili ,Doruk'u Quantumu denize dogru sürükledi. Tutmak ta oldukça zorlandık. Güne iki ipliler hakimdi. Üstatlarımız nezaretinde ,her an takım çalışması yapabiliriz. Takım olmaya her an hazırız. Pilotlarımız hergün geçtikçe çogalıyor. Çalıştıkça öğreniyoruz. Katılımcı tüm arkadaşlarımıza güzel birgüne katkıda bulundukları için sonsuz teşekkürler ediyorum. Bana böyle güzel bir gün yaşattıgınız için hepiniz sağ olun. Saygılarımla.
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Tebrik ediyorum. Bugün havadurumunun aşırı rüzgar olduğunu duymuştum. Bizimkiler gitmez herhalde diyordum. Demek oradaymışsınız. Akşam İstanbul'a girerken bayrakların deli gibi sallandığını gördüm. Yırtılmış bir şirket bayrağı da gördüm. O manzarayı görünce imkan yok kimse bir şey uçuramamıştır demiştim.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Post Reply