9 EYlül Yeşilköy

Uçurtma etkinlik duyuruları, etkinliklerin fotoğrafları ve yorumları.
yigitkahraman

Re: 9 EYlül Yeşilköy

Post by yigitkahraman »

Halit abi, Altan abi, Mustafa, Abdullah abi. Ve Tüm klüp üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Resimleri bende sabırsızlıkla sizlerle paylaşmak istiyorum. İkinci ailem burası.

Herkeze Saygı ve Selamlar.
Yiğit KAHRAMAN

Söylediklerinizi duyurmak için hiç kimseyi kolundan tutmayın,
Dinlemeye istekli değillerse, onları tutacagınıza çenenizi tutun.

http://yigitkahraman.wordpress.com
ekrem

Post by ekrem »

Yiğit bey, uçurtmacı babanın, uçurtmacı oğlu olur. Martı uçurtma kulübü ailesinin en genç adayına, saglıklı günlerin onun ile olmasını temenni ederim. Yaşı uzun olsun. Yaşamının huzur ve güzelliklerle geçmesini ,anne ve babasına hayırlı bir evlat olmasını dilerim.Saygılarımla.
Erhan

Post by Erhan »

@ Yiğit,
Tebrikler,
Yeni bebeğin sağlıklı, hayırlı, uğurlu olsun. Allah analı babalı büyütsün.
(Benim bildiğim Yiğit, şartları zorlar ve bu haftaki etkinliğe gelir diye düşünüyorum.) :P

@Çağatay,
Hazırlıklar için, kolay gelsin dileklerimle.
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
mustafa-topcu

Post by mustafa-topcu »

Çok güzel bir etkinlik olmuş,

Ama bu böyle olmaz,ballandıra ballandıra anlatmanız gerekir
Last edited by mustafa-topcu on Fri Jul 31, 2015 12:25 am, edited 1 time in total.
MUSTAFA TOPCU____________________________________

Image ucurtmalar.wordpress.com
Halit
Site Admin

Post by Halit »

http://www.ucurtmaplanlari.com
Ziya

Post by Ziya »

Ziya
www.turkucurtma.com

Image

İstikbal Göklerdedir
M. Kemal ATATÜRK
yigitkahraman

Post by yigitkahraman »

Erhan abi tebrik için sağol.
Herzamanki gibi yine güzel bir etkinlik oldu. Abdullah abiyi ayrıca çok seviyorum...
Saygılar...
Last edited by yigitkahraman on Mon Sep 10, 2012 10:34 pm, edited 1 time in total.
Yiğit KAHRAMAN

abdullah

Post by abdullah »

Yiğit'ciğim şansını fazla zorluyorsun sankim . :lol:
uçurtmayı vurmasınlar
yigitkahraman

Post by yigitkahraman »

Hanım da bazen bakıyor, Bana da öyle geldi. Kimse okumadan, Yeniden düzenliyorum....
Yiğit KAHRAMAN

Altan
Site Admin

Post by Altan »

Halit'in video güzel, fakat biraz daha bizim de gösteriye katılmamız gerekiyor galiba. Haftaya herkes kendi şovunu hazırlasın. :lol:

Ziya abi, fotolar için teşekkürler. Az değilmiş. İyi olmuş. Her zaman ikinci bir göz gerekiyor.

-----------------

Bu hafta yine rüzgar biraz fazlaydı ama herkes bir aradaydı iyi oldu. Keyifliydik. İki uçurtma denize gitti. Neyse ki ikisi de kurtarıldı. Dündar hocanın uçurtma konusunda zehirlendiği resmiyet kazandı. İki ipli foil ile bir hayli oyalandı. Özellikle Turgay güçlü rüzgar sayesinde bolca revo uçurdu. En sonunda ek yerindeki aleminyum boruyu yamultana kadar uçurdu. Ziya abi küçük sledlerle hem eğlendi, hem eğlendirdi. Her zaman dediğim gibi sledlerin yeri apayrı. Güçlü rüzgarda bile rahatça uçtular. Ellerine sağlık Ziya abi. Sledlere hayranım. Turgay Fevzi'nin gönderdiği "don uçurtma" yı yapmış. Fakat güçlü rüzgar yüzünden pek deneyemedi. Emin abi ve Halit iki ipli ile senkronize kuyruk gösterisi yaptılar, gayet etkileyici olacak, bundan sonraki haftalarda bu çalışmaya devam etmek gerek. Gerçekten çarpıcı. Halit eğer mümkünse şu senin rave'den bir kopya daha yapalım. Aynı kuyrukla bu gösterinin ikili olması şart gibi görünüyor. Fotolar arasında bir iki ipli uçurtma fotosu var. Küçük bir uçurtma. Ekrem abi onu bulmuş. Sahibi çıtası kırıldığı için atmış. O da alıp fiberi değiştirmiş, biraz onarmış, uçuruyordu. Uçurtma yuvarlanmış, uçurtmacısın bulmuş. :mrgreen: Dündar hoca biraz onunla çalıştı.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Altan wrote:. Halit eğer mümkünse şu senin rave'den bir kopya daha yapalım. Aynı kuyrukla bu gösterinin ikili olması şart gibi görünüyor. .

Rave'i herkese öneriyorum ancak yaparken astarı yüzünü geçiyor. Bir sürü karbon ve konektör. 6 mm karbon kullanılıyor. Dayanması için yurtdışından gelenlerden kullanmak lazım vs vs. Sanırım Erhan bir tane yapmıştı :?:

Yine de ben yapmak istiyorum diyen olursa kalıbı mevcut.
http://www.ucurtmaplanlari.com
Altan
Site Admin

Post by Altan »

2. bir tane mevcutsa sorun yok. 2 kişinin senkronize gösterisi yeterli. Kuyruk boyları ve kalınlıkları da aynıysa bu iş tamamdır.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
ekrem

Post by ekrem »

Altan bey, Ziya bey ve Halit bey ellerinize saglık video ve resim görüntüleri fevkalade ,çok teşekkürler. İyiki varsınız. Güzel ve eglenceli bir gündü. Etiler Lisesinden Dündar beyin iki ipli ile çalışma istegini ,Altan beyin Parafoili ve bendeki stunt kite ile becerebildiğim kadar öğretmeye çalıştım. Kendisine iki ipli sevdasını aşıladım. Kendimde parafoil ve Halit beyin Stunt Kitesi ile oldukça beceri kazandım. Erhan beyin ögretisi ile rüzgarsız koridora uçurtmayı indirmeyi ögrendim. Emin bey ve Halit beyin takım çalışması beni oldukça heyecanlandırdı. Haftaya bende aralarına katılmak isterim. Uçurtmamın eksiklerini tamamlayıp sag ve sola trick yapmaya çalışacagım. Yeni aldıklar Parafoilleri ile eşi ve oglu ile aramıza katılan, Mavi Jean sin satın alma müdürü Mehmet bey'e kendi parafoillerini ,rüzgar penceresini ögreterek kullanmalarına yardımcı oldum. Ailecek çok mutlu oldular. Aramıza başka etkinliklerdede katılmaya karar verdiler. Gözüm ençok Erhan beyin Semenderinde kaldı. Emin beyin ses çıkartan iki iplisi beni büyüledi. En kısa zamanda aynısı yapmak isterim. Ziya beyin rengarenk sledleri muhteşemdi. Katılımcı arkadaşların böyle güzel birgünün oluşumunu sagladıkları için sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum. Saglıklı günler dilegiyle.
Turgay TERZİ

Post by Turgay TERZİ »

Uzun süredir aranıza katılamıyordum bu etkinlik süper oldu.Kalabalıkta uçurtma uçurtmayı özlemişim,tek başına bu zevki bir türlü alamıyorum.Bütün üyelere teşekkür ediyorum katılımdan dolayı.
Anlatımlar,resim ve video için teşekkürler.

Benden'de bir kaç resim;https://plus.google.com/photos/10440103 ... 9394520689
Post Reply